• DOLAR
  5,8961
  %0,67
 • EURO
  6,5397
  %0,15
 • ALTIN
  295,92
  %1,14
 • BIST
  7,6764
  %0,15
Danimarka’dan Dünyaya Yayılan LEGO Tutkusu

Danimarka’dan Dünyaya Yayılan LEGO Tutkusu

Tüm dünyadan çocukların en sevdiği oyuncakları üreten LEGO, 1932’de Danimarka’nın Billund şehrinde kuruldu. Markanın ve çığır açan oyuncakların yaratıcısı ise usta marangoz Ole Kirk Kristiansen idi. Popüler marka adını Dancada “İyi oyna.” Anlamında gelen “LEg GOdt” ifadesinden alıyor. Her yaştan çocuğun, hatta yetişkinin zevkle oynayacağı LEGO oyuncak çeşitlerini Joker bünyesinde bulabilirsiniz.

LEGO kuruluşunun ilk yıllarında ahşap oyuncaklar üretiyordu. Zamanla ahşap malzemenin yerini dayanıklı ve sağlıklı plastik materyal aldı. Marka günümüzde farklı yaş gruplarındaki çocukların ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına yönelik yapı oyuncakları üretiyor. Üstelik çocuklar, bu oyuncaklarla çok uzun yıllar boyunca sıkılmadan oynayabiliyor. Bu sayede LEGO, farklı yaşlardaki çocukların bir arada oynaması açısından da ideal bir seçim.

LEGO yapı oyuncakları çocukları sadece eğlendirmekle kalmıyor, onların gelişimi için pek çok önemli fayda sağlıyor. Öncelikle LEGO’lar, sayısız kullanım ihtimalleri sayesinde hayal gücünün gelişimine katkıda bulunuyor. Diğer yapı oyuncaklarında olduğu gibi iç içe geçen bloklar, el ve göz koordinasyonunu güçlendiriyor. İnce ve kaba motor becerileri geliştiren LEGO oyuncaklarının büyük yaşlardaki çocuklara yönelik setleri bilimsel düşünme ve muhakeme yeteneklerinin gelişimine destek oluyor.

1 yaştan itibaren kullanılabilen LEGO Duplo modelleri, küçük çocuklar için büyük parçalı ve yapımı kolay setler sunuyor. 3 yaş üstüne hitap eden LEGO Classic setleri, rengarenk blokları ve sayısız ihtimal sunan parça çeşitliliğiyle çocukların gözdesi. İkonik araçlar ve yapılardan ilham alan LEGO City serisi, 3 yaş üstündeki çocuklardan başlayarak farklı yaş gruplarına yönelik yaratıcı setler içeriyor. İnsan ve hayvan figürlerinin yanı sıra ev, kafe, süpermarket, lunapark gibi farklı sahneler içeren LEGO Friends setleri, çocuklara yapı oyuncaklarıyla hayal gücünü geliştiren oyunlar oynama fırsatı veriyor.

LEGO yapı oyuncakları arasında daha büyük yaşlardaki çocuklar için daha çok uzmanlık gerektiren, detaylı setler de yer alıyor. Şanzıman ve direksiyon sistemleri gibi ileri düzey yapı öğeleri bulunan LEGO Technic setleri ile çocuğunuzla birlikte gerçeğe benzer mekanizmalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca popüler kültür temaları da LEGO setlerine yansıyor. Harry Potter, Spider-Man, Ninjago gibi sevilen roman, film ve çizgi film karakterleri, LEGO setlerinde kendilerine yer buluyor. Siz de çocuğunuzun zevkle oynayabileceği LEGO setlerini Joker’de bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

İzmit escort