Çok Fonksiyonlu Fotokopi Kiralama

» karma » Çok Fonksiyonlu Fotokopi Kiralama

Çok fonksiyonlu fotokopi kiralama, işletmelerin baskı giderlerini önemli ölçüde düşürmektedir. Yalnızca kopyalama ya da faks işlevi gören tekli cihazlar yerini çok fonksiyonlu cihazlara bırakmış durumdadır. Zira ofis ve işyerlerinde çalışanlar kullandıkları araçlardan ve çalışma alanlarından daha fazlasını istemektedir. Bu sebepten çalışana hem alan hem de zaman kazandıran çok fonksiyonlu kiralık fotokopi makinesi ile kopyalama yapabildikleri […]

Çok fonksiyonlu fotokopi kiralama, işletmelerin baskı giderlerini önemli ölçüde düşürmektedir. Yalnızca kopyalama ya da faks işlevi gören tekli cihazlar yerini çok fonksiyonlu cihazlara bırakmış durumdadır. Zira ofis ve işyerlerinde çalışanlar kullandıkları araçlardan ve çalışma alanlarından daha fazlasını istemektedir. Bu sebepten çalışana hem alan hem de zaman kazandıran çok fonksiyonlu kiralık fotokopi makinesi ile kopyalama yapabildikleri gibi, faks, yazıcı ve tarayıcı gibi özellikleri de bir arada kullanabilmektedir. Üstelik çok fonksiyonlu cihazlar, tekli fotokopi, yazıcı ve tarayıcı gibi cihazlara nazaran daha kolay ve hızlı çalışma kapasitesine sahiptir.

Kiralama Modeli
Kamu kurum ve kuruluşlarında, ofis ve işletmelerde her gün binlerce evrak basılmaktadır. Baskı işlemlerinin yapıldığı cihazların maliyeti oldukça yüksektir. Ayrıca sarf malzeme alımı, bakım, onarım işlemleri harcamaları ve teknik destek hizmeti de eklenince baskı maliyetleri ciddi oranda artmaktadır. Bu nedenden dolayı çok fonksiyonlu fotokopi makinesi modeline geçişmiştir. Bu model, konferans, kongre ve toplantı gibi kısa ancak yoğun süreli programlarda özellikle tercih edilmektedir. Program bitiminde kiralanan cihaz iade edilmektedir. Bu sayede sarf malzeme alımı, bakım onarım ve servis destek hizmeti gibi ciddi maliyetlerin önüne geçilmektedir.

Maliyet Avantajı
Kiralama sisteminin en önemli avantajı baskı maliyetinin azalmasıdır. Kiralanan cihazın kurulumu ücretsiz yapılmaktadır. Ayrıca toner, kartuş gibi sarf malzemelerinin temini ve onarım hizmetleri de kiralama bedelinin içinde olduğundan, kiralama modeli daha avantajlı olmaktadır. Kullanım sonrası işi biten cihazlar kurulumu yapan firma tarafından alınarak başka bir kiralama hizmeti için bakım onarım hizmeti yapmaktadır.

Kaynak: https://www.bogazicifotokopi.com.tr/istanbul/fotokopi-makinesi/