Bolu ve Futbol Takımları

» karma » Bolu ve Futbol Takımları

Bolu, ülkemizin Karadeniz bölgesinde bulunan, yüz ölçümü olarak küçük olsa da Karadeniz hırçınlığını üzerinde taşıyan bir şehrimizdir. Bolu insanı çalışkan ve sadıktır. Özellikle de doğasıyla dikkat çeken Bolu’nun çalışkan halkı sporu fazlasıyla destekler. Bolu’ya adanmış bir bölge takımı olan Boluspor’un hikayesi de en az Bolu insanı kadar büyüktür. Kurulduğu 1965 yılından beri sayısız başarıya imza […]

Bolu, ülkemizin Karadeniz bölgesinde bulunan, yüz ölçümü olarak küçük olsa da Karadeniz hırçınlığını üzerinde taşıyan bir şehrimizdir. Bolu insanı çalışkan ve sadıktır. Özellikle de doğasıyla dikkat çeken Bolu’nun çalışkan halkı sporu fazlasıyla destekler. Bolu’ya adanmış bir bölge takımı olan Boluspor’un hikayesi de en az Bolu insanı kadar büyüktür. Kurulduğu 1965 yılından beri sayısız başarıya imza atmıştır. Kırmızı ve beyaz renkleriyle sahada esen Boluspor’un sloganı ise “Küçük şehrin büyük hikayesi” olarak yazılır her köşeye. Bolu halkının çok sevdiği, sahiplendiği takım olan Boluspor gencinden yaşlısına herkesin hayallerini ve en önemlisi umutlarını taşır.

Boluspor Takım Anlayışı

Boluspor haberleri , her ferdini kapsayan, takımının her parçasına sahip çıkan bir kulüptür. Her koşulda taraftarı ile bir bütün olan takımın iyi gününde de kötü gününde de taraftar hep arkasındadır. İlk kurulduğu 1965 yılından beri çeşitli liglerde oynayan Boluspor güncel olarak 1.Lig’de mücadele ediyor. Mücadele ettiği lig de dahil olmak üzere ülke futbolu adına oldukça başarılı işler yapan Boluspor’un en çok önem verdiği şeylerin başında altyapı geliyor. Şu an oldukça başarılı bir grafik çizen Umut Meraş gibi oyuncuları yetiştiren takımın hedefi ilerde daha fazla oyuncuyu ülke futboluna kazandırmak. Bölge halkının gençlerini seçerek takıma alan ve onları spora, takıma kazandırıp kucaklayan Boluspor bu futbolcuların yetişmesine her yönden destek veriyor.

Bolu halkı her maç takımı ile bir bütün olarak maçları izler. 90 dakika boyunca süren coşkunun sebebi de bu takımın hem taraftarı ile hem de oyuncuları ile bir bütün olabilmesidir. En iyi zamanlarda da en kötü zamanlarda da takımı yalnız bırakmayan taraftarı memnun etmek adına futbolcular her şeylerini ortaya koymaktan çekinmez. Her maç stadı dolduran taraftar takımı deplasman maçlarında da yalnız bırakmaz. Taraftar desteğini arkasında oldukça coşkulu bir şekilde hisseden takım için zafere koşmak artık daha kolaydır. Boluspor’un hedefi ise şu an oynadığı ligde şampiyon olup daha önceden de oynamış olduğu Süper Lig’e geri çıkmak ve takımı eski başarı dolu günlerine geri döndürmek.

Kaynak: https://www.boluspor.net/