• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  283,0100
  % 1,83
 • BIST
  97.149
  % 1,84
APK Yüklemek Ne Kadar Güvenlidir?

APK Yüklemek Ne Kadar Güvenlidir?

APK bir uygulamadır ve Google Play Store aracılığı ile yüklediğiniz oyun ya da uygulama akıllı cihazlarımıza APK uygulaması ile yüklenir. Ancak faydalarından bahsedersek APK İndir uygulamasına ihtiyacınız var mı daha kolay karar verebilirsiniz.

Teknik bir bilgiyi aktarmak çok kolay değil!  Daha basit bir dille anlatmak gerekirse, Android cihazlar (akıllı telefon, tablet vb)  Google Play servisleri yüklüdür, APK burada devreye girer, yazılımların yeni sürümleri yani güncellenme durumlarını denetler.  Bu uygulama akıllı Android işletim sistemli cihazınızda bulunduğunda güncellemeler anında yansır. Eğer yüklü değilse güncellemeler en geç bir hafta içerisinde yansır.

Yüklemeye karar verdiyseniz, şimdi gelelim güvenlik tarafına hangi siteden nasıl yükleyeceksiniz.  Android cihazlar her kaynaktan uygulama indirmenize izin vermez. Doğrusu da bu aslında. Akıllı cihazınızı ve kişisel güvenlik bilgilerinizi ele geçiren birçok zararlı yazılım var. Bunlardan korunmak adına yükleyeceğiniz sitenin referansına sahip olmanız gerekir.  Ancak akıllı cihaz üreticileri az önce söylediğimiz gibi kullanıcıyı korumak adına her kaynaktan uygulama indirmenize izin vermiyor.

Eğer siteye güveniyorsanız yapmanız gereken APK İndir işlemlerinizden sonra cihazınızın ayarlar menüsünden gerekli izinleri vermeniz gerekir.  Ayarlar menüsünde güvenlik bölümünden bilinmeyen kaynaklar kısmından bu izin sağlanabilir.

Küçük bir hatırlatma, APK indir kolay yapılabilir bir işlem olmasına rağmen! Eğer teknoloji ile aranız çok iyi değilse zorlanabilirsiniz.  APK İndir uygulamasına ihtiyacınız varsa, herhangi bir telefon bayisinde çalışan teknik ekipten bir arkadaş size yardımcı olabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?