Trump’dan FETÖ Elebaşısı Hakkında Açıklama

» DÜNYA » Trump’dan FETÖ Elebaşısı Hakkında Açıklama

ABD Başkanı Donald Trump, Fetullah Gülen’i iade etmeyi düşünmediklerini söyledi. Kaliforniya’ya hareket etmeden önce gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Trump, Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olduklarına da vurgu yaptı.ABD Başkanı Donald Trump, Kaliforniya eyaletine hareketi öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı’na, Suudi Arabistan üzerindeki baskıyı azaltmak için Fetullah Gülen’in iade edilip edilmeyeceği soruldu. Trump; “Hayır böyle bir […]

ABD Başkanı Donald Trump, Fetullah Gülen’i iade etmeyi düşünmediklerini söyledi. Kaliforniya’ya hareket etmeden önce gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Trump, Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olduklarına da vurgu yaptı.ABD Başkanı Donald Trump, Kaliforniya eyaletine hareketi öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. ABD Başkanı’na, Suudi Arabistan üzerindeki baskıyı azaltmak için Fetullah Gülen’in iade edilip edilmeyeceği soruldu.

Trump; “Hayır böyle bir şeyi gözden geçirmiyoruz. Uzun süredir çok iyi ilişkilere sahip olduğumuz Türkiye için ne yapabileceğimizi hep düşünüyoruz. Şu an ilişkilerimiz çok iyi yönde” şeklinde yanıt verdi.

ABD Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iyi ilişkilere sahip olduğuna da vurgu yaptı.

Amerikan NBC televizyonu, haftaiçinde Beyaz Saray’ın, Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrasında Türkiye’yi yatıştırmak için, Gülen’in ABD’den gönderilmesinin yollarını araştırdığını iddia etmişti.

Trump yönetiminden yetkililerin geçen ay federal soruşturma birimlerinden, Gülen’in uzaklaştırılması için yasal yolların incelenmesi talebinde bulunduğu belirtilmişti.